Kategórie

Odborný časopis VIVARISTA

Benzoniová J.: Fiora a kráľ (P3)

Benzoniová J.: Fiora a kráľ (P3)

Danubiaprint,

1995,    

vydanie: 1.,

strán: 286., 

jazyk: slovenský,

väzba: pevná, 

stav: nelistovaná, nová, s prebalom, podpis predošlého majiteľa

ISBN: 80-218-0183-2

 

5 €

Pri záujme o knižku kontakt: 0905 178 722, mail stefancambal@gmail.com ,cez Livechat, KONTAKT. 

Viac detailov

Vzrušujúce a napínavé príbehy z pestrého života čarovnej Fiory, odohrávajúce sa v nádherných kulisách stredovekej Florencie, Paríža, víl a zámkov, vrcholia a rozuzľujú sa v poslednom zväzku obľúbenej tetralógie J. Benzoniovej.

Fiora, unesená pápežovými drábmi, násilne vydatá za mrzáka Carla, sa nakoniec ocitne v meste svojho detstva a mladosti, vo Florencii, kde, presvedčená, že je vdovou a že manžel zahynul na popravisku v Dijone, sa odovzdá Lorenzovi de´ Medici. Prežije s ním vášnivý ľúbostný vzťah a začína vážne uvažovať nad tým, že sa usadí v meste Červenej ľalie so synom, Leonardou a Chatun, s ktorou sa opäť stretla za dramatických okolností. Nečakaná správa, že jej manžel Philippe de Selongey žije, že po úteku z väzenia sa skrýva na neznámom mieste, spôsobí ďalší obrat v jej živote a strhne ju do víru nečakaných príhod, prekvapení a intríg. Hľadanie strateného manžela sa jej nečakane skomplikuje, keď zistí, že vzťah s Lorenzom nezostal bez následkov a je tehotná. 

Nájde si naša hrdinka strateného manžela, unikne nástrahám svojich nepriateľov usilujúcich o jej život a majetok, dostane sa z väzenia, kam ju dal uvrhnúť Ľudovít XI. za údajnú zradu, získa si opäť lásku Philippa, alebo sa jej krížová cesta životom nikdy neskončí... na tieto otázky dostanú odpovede čitatelia v poslednom zväzku románu Juliette Benzoniovej.