Kategórie

Odborný časopis VIVARISTA

Šagiňanová Marietta: Hydrocentrála (PSĽ3)

Šagiňanová Marietta: Hydrocentrála (PSĽ3)

Pravda,

1952,

ed.: Spoločnosť priateľov klasických kníh, zv.: 83.,

vyd.: 1.,

väzba: pevná,

jazyk: sk,

strán: 379., 

stav: veľmi dobrý, prebal

0.40 €

V prípade záujmu o knižku kontaktujte: 0905 178 722, mail stefancambal@gmail.com ,cez Livechat či KONTAKT. Ďakujem.

Viac detailov

30 iné výrobky v rovnakej kategórii:

V románe nadväzuje Marietta Šagiňanová na Leninovu myšlienku elektrifikácie krajiny. Hlavnou témou románu je sila príkladu popredných staviteľov socializmu v Arménsku a ich tvorivý vzťah k budovateľskej práci.

Hydrocentrálu stavajú na rieke Mizinke v Arménsku. Na stavbu sa hlásia ľudia z rozličných vrstiev, nielen robotníci a roľníci, ale aj inteligenti, ktorí chcú pomôcť budovať mladú Arménsku socialistickú republiku a tým pozdvihnúť životnú úroveň Arménska, za cárskej vlády veľmi zaostalého. V románe poznávame pracovníkov starého razenia, ktorí stavbe nie sú na osoh a majú na svedomí pomalý a zlý postup prác. Celkom odlišní od týchto sú stavební robotníci, ktorí sem prišli pracovať z bližšieho a ďalekého okolia. Priebehom práce sa títo učia chápať pravý zmysel práce a tým aj nového života. Preto, keď príde k zrúteniu postaveného mosta, odhaľujú chyby svojich nadriadených a postavia ich pred zodpovednosť.

Hydrocentrála je jasným dôkazom úsilia, ktoré vyvíjal Sovietsky zväz v mohutných plánoch svojich päťročníc, ktorých zásluhou sa stal sovietskou mocnosťou vo ssvetovom meradle, ako ho poznáme dnes.